Czym jest dobre pozycjonowanie?

Posted on

By strona internetowa stała się popularna w sieci, internauci muszą mieć jakiś sposób by dowiedzieć się o jej istnieniu. W dzisiejszych czasach znakomita większość ludzi korzysta po prostu z wyszukiwarek o globalnym zasięgu. Po wpisaniu jakiejkolwiek frazy od razu dostajemy listę stron, która im odpowiada. Czym różni się więc dobrze pozycjonowana strona od takiej, która pozycjonowania nie ma wcale?

Obecność w wynikach wyszukiwania

Jeżeli wpiszemy na przykład “elektryk” do popularnej wyszukiwarki Google, dodając jeszcze miasto w którym mieszkamy, otrzymamy sporą listę różnych firm. Te, które będą znajdować się na samej górze, będą dobrze pozycjonowane. Zapewne klikniemy w pierwszy z trzech linków, prowadzących do stron-wizytówek powyższych firm. Na tym przykładzie łatwo odgadnąć, co daje stronie internetowej pozycjonowanie Poznań ma mnóstwo firm świadczących usługi elektryczne, ale szukając ich w sieci najpewniej wybierzemy jedną z tych, które będą jako pierwsze w wynikach wyszukiwarek.

Jak dostać się na szczyt?

Droga na samą górę listy wyników jest długa, trudna i wyboista. Trzeba bowiem wiedzieć, że na pozycjonowanie składa się całe mnóstwo różnych działań. Jest to przede wszystkim tzw. SEO, czyli optymalizacja zarówno treści jak i kodu strony tak, by była ona “przyjazna” dla robotów wyszukiwarek internetowych. To niewielkie programy, które non stop przeczesują Internet w poszukiwaniu nowych witryn i indeksują je, dzięki czemu można je wyszukać. Strona będzie prezentowana w wynikach wyżej także wtedy, gdy algorytm wyszukiwarki uzna, że jest on bardziej popularna. Dlatego warto dodawać ją do katalogów stron, wymieniać się linkami z innymi witrynami, co jest popularne między innymi wśród prowadzących blogi.

Nie bez powodu mówi się, że firma o której informacji nie można znaleźć w sieci, praktycznie nie istnieje. Tymczasem możliwość odnalezienia jej przez internautów gwarantuje tylko i wyłącznie dobre pozycjonowanie Poznań ma mnóstwo agencji, do których możemy zwrócić się, by zamówić wykonanie tego rodzaju usługi. Dzięki temu sami możemy skupić się na prowadzeniu swojego biznesu, albo pisaniu bloga.